Wiadomości

Biotechnologiczna Spółka Inno-Gene opublikowała raport za I kwartał 2011 r.

Notowana na New Connect od lutego 2011 r. spółka Inno-Gene S.A. ogłosiła raport za I kwartał br. Strata netto grupy na poziomie 533 tys. zł

Notowana na New Connect od lutego 2011 r. spółka Inno-Gene S.A. ogłosiła raport za I kwartał br. Strata netto grupy na poziomie 533 tys. zł jest wynikiem realizacji strategii spółki w momencie jej debiutu giełdowego – uspokaja Michał Kaszuba – prezes zarządu i główny akcjonariusz spółki.

Strata netto grupy Inno – Gene S.A. na poziomie 533 tys. to efekt inwestycji związanych z uruchomieniem działalności operacyjnej w spółce zależnej New Lab Systems (NLS), jak również z nakładami na remonty i inwestycje w obu spółkach zależnych (New Lab Systems i Centrum Badań DNA) oraz nakładami na finansowanie projektów dofinansowanych z środków UE, a także kosztami wejścia Spółki na rynek New Connect.

Zrealizowane działania i nakłady zostały przez zarząd Inno – Gene S.A. zaplanowane i przewidziane w planach finansowych na rok 2011.

Ich realizacja ma kluczowe znaczenie dla dalszego rozwoju Grupy i jest niezbędna do osiągnięcia zysków z działalności operacyjnej w całym roku 2011.

Z naszego punktu widzenia ważne jest to, że zrealizowane inwestycje i zakupy pozwolą na poszerzenie oferty handlowej spółek grupy, a pozyskanie wyłączności na dystrybucję i sprzedaż przez CBDNA i NLS w Polsce nowoczesnych systemów laboratoryjnych LabChip Dx, światowego koncernu Caliper Life Sciences na rynku laboratoriów diagnostycznych powinno przynieść efekty już w II półroczu br. – dodaje M.Kaszuba.

CB DNA rozbudowało Laboratorium Genetyki Medycznej i utworzyło zupełnie nową Pracownię Mikromacierzy DNA. Jak zapewnia M. Kaszuba, z wykształcenia biotechnolog, to bardzo ważny krok spółki w kierunku ostatecznej komercjalizacji własnych testów do wykrywania predyspozycji genetycznych nowotworów jelita grubego i prostaty.

O szczegółach tych działań spółka poinformuje szerzej już w najbliższym czasie.
Z: http://www.biuroprasowe.pl/biotechnologiczna-spolka-inno-gene-opublikowala-raport-za-i-kwartal-2011-r-,d4127.html

A to już wiesz?  ⚮ Jakie oświetlenie dla rowerzystów? Energizer Bike Light czyli Widzisz Więcej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy