Wiadomości branżowe

Gdzie na długi weekend listopadowy? Najpopularniejsze miasta według KAYAK.pl

Barcelona, Londyn oraz Rzym – biletów lotniczych do tych miast najczęściej poszukiwali użytkownicy serwisu KAYAK.pl, planujący podróże w czasie zbliżającego się długiego weekendu. W przypadku rezerwacji noclegów w hotelach w pierwszej trójce znalazły się dwie europejskie stolice (Berlin i Amsterdam) oraz Nowy Jork.Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków KAYAK.pl, polscy użytkownicy porównywarki byli zainteresowani przede wszystkim przelotami do

Barcelona, Londyn oraz Rzym – biletów lotniczych do tych miast najczęściej poszukiwali użytkownicy serwisu KAYAK.pl, planujący podróże w czasie zbliżającego się długiego weekendu. W przypadku rezerwacji noclegów w hotelach w pierwszej trójce znalazły się dwie europejskie stolice (Berlin i Amsterdam) oraz Nowy Jork.

Jak pokazały statystyki opracowane przez zespół analityków KAYAK.pl, polscy użytkownicy porównywarki byli zainteresowani przede wszystkim przelotami do miejsc, gdzie czekają na nich zdecydowanie wyższe temperatury niż te w Polsce, ale jednocześnie czas podróży jest dość krótki. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miast znalazły się zatem m.in. Barcelona, Rzym, Lizbona, Madryt czy Stambuł. Ceny biletu lotniczego w dwie strony nie przekroczyły 1000 zł. Najtańsze przeloty udało się zarezerwować podróżnym udającym się do Londynu.

 

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIAST NA LISTOPADOWY CITY-BREAK (loty)

Średnia cena za przelot w dwie strony

Barcelona, Hiszpania

694 zł

Londyn, Wielka Brytania

388 zł

Bukareszt, Rumunia

662 zł

Rzym, Włochy

936 zł

Lizbona, Portugalia

538 zł

Paryż, Francja

707 zł

Madryt, Hiszpania

664 zł

Stambuł, Turcja

772 zł

Ateny, Grecja

531 zł

Wiedeń, Austria

733 zł

 

W zestawieniu miejsc, w których polscy użytkownicy serwisu KAYAK najczęściej poszukiwali noclegów w hotelach, znalazły się miasta, takie jak Berlin, Nowy Jork, Amsterdam, Londyn czy Praga. Według statystyk KAYAK.pl, najtańsze hotele czekały na podróżujących po kraju.

10 NAJPOPULARNIEJSZYCH MIAST NA LISTOPADOWY CITY-BREAK (hotele)

Średnia cena za noc

Berlin, Niemcy

601 zł

Nowy Jork, USA

1244 zł

Amsterdam, Holandia

846 zł

Londyn, Wielka Brytania

1092 zł

Praga, Czechy

561 zł

Warszawa, Polska

295 zł

Dubaj, ZEA

1201 zł

Kraków, Polska

368 zł

Paryż, Francja

919 zł

Wrocław, Polska

329 zł

A to już wiesz?  Komentarz Pawła Durjasza na temat danych o produkcji przemysłowej w styczniu

Analizy wyszukiwań naszych użytkowników, planujących wyjazd na długi weekend, potwierdziły, że polskie hotele oferują najtańsze noclegi. Analizując ceny w Europie, Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najdroższych miast. Niewiele więcej trzeba zapłacić nocując w tak odległych miejscach, jak Dubaj czy Nowy Jork. Trzeba jednak dodać, że brytyjska stolica wypada najkorzystniej w przypadku cen biletów lotniczych – komentuje Andrew Verbitsky, dyrektor regionalny KAYAK.pl.  

* Analiza przeprowadzona została na podstawie wyszukiwań lotów oraz noclegów na okres 7-11 listopada 2014 r., dokonanych przez użytkowników portalu KAYAK.pl w okresie 1 czerwca-8 października 2014 roku.


 


dostarczył infoWire.pl

Źródło KAYAK. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy