Praca

Jak znaleźć pracę za granicą?

Szukając pracy za granicą, musimy najpierw sprecyzować nasze oczekiwania, oraz to, gdzie chcemy jej szukać. Czy mamy wybrany konkretny kraj, do którego chcielibyśmy pojechać, czy jest to dla nas nieważne, byleby był to kraj, gdzie mówi się po angielsku.

Niezależnie od tego, jaką chcemy znaleźć pracę, trzeba robić to wcześniej, nigdy w ostatniej chwili. Jeśli ma być to praca czasowa, sezonowa, możemy pytać o nią w wielu biurach pośrednictwa pracy, nawet w Polsce. Istnieje bowiem wiele biur, które organizują wyjazdy do pracy za granice. Zwykle są to zbiory owoców czy inna praca w polu.

ak znaleźć pracę za granicą?  Jk znaleźć pracę za granicą?  Ja znaleźć pracę za granicą?  Jakznaleźć pracę za granicą?  Jak naleźć pracę za granicą?

Zupełnie inną rzeczą jest praca za granicą dla studentów. Oni mają największe możliwości, zwłaszcza, jeżeli dobrze znają język angielski. Mogą zajmować się dziećmi, osobami starszymi, pracować w gastronomii lub wyjechać za granicę jako ou pair, czyli wtedy właśnie będą mieć pod opieką dzieci. Ou pair trafia do rodziny za granica, u której mieszka, i tam zajmuje się dzieckiem lub dziećmi w danej rodzinie. Jeśli jesteś studentem, zgłoś się do studenckiego biura, w którym być może mają jakieś oferty pracy. Oprócz tego możesz szukać pracy za pośrednictwem Internetu lub bezpośrednio w agencjach pracy, a nawet już na miejscu. Najłatwiej jest wtedy, kiedy masz się u kogo zatrzymać, i wtedy dopiero szukać pracy. Możesz zapisać się do biura pracy w Londynie czy w innym mieście. Określasz swoje umiejętności, i czekasz, aż zadzwonią. Później zaczynasz pracować. Zwykle tak szuka się pracy czasowej.

Co, jeżeli chcesz znaleźć za granica stałą pracę, w zawodzie, który wykonujesz? Wtedy powinieneś szukać ogłoszeń o pracy. Możesz sprawdzać ogłoszenia w gazecie. Jednak to nie wszystko. Jeżeli właśnie skończyłeś studia w Polsce, znasz język angielski, jesteś specjalistą w danej dziedzinie, powinieneś uderzyć do firm, które uważasz za odpowiednie dla Ciebie. Właśnie pracodawcy z zagranicy szukają często pracowników z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.

Jeśli szukasz pracy za granicą, wysyłaj swoje CV do firm. Oczywiście, najlepiej byłoby, abyś miał dwie wersje swojego CV, jedna w języku polskim, druga w języku angielskim. Starając się o pracę w firmach zagranicznych wysyłaj angielską wersję Twojego CV. Oczywiście, nie zaszkodzi napisanie listu motywacyjnego, także w języku angielskim.

Pamiętaj, że po otwarciu granic UE masz naprawdę dużą szansę, na znalezienie pracy za granicą, niema w każdym zawodzie.

Jeżeli szukasz pracy czasowej, możesz robić to będąc w Polsce lub już za granicą. Pracy szukaj też przez swoich znajomych – warto. Czasami zdarza się nawet tak, że jeśli jest to praca, która może wykonywać każdy, np. sprzątanie czy zmywanie naczyń, ktoś ze znajomych chce na jakiś czas z niej zrezygnować i zwalnia miejsce. Wtedy Ty, w porozumieniu z pracodawcą, wymieniasz się z tą osobą na jakiś czas, i dzięki temu masz pracę.

Jeśli szukasz pracy na własną rękę już długo i nie możesz jej znaleźć, spróbuj szukać jej teraz za pośrednictwem biura pracy. Być może tak będzie bezpieczniej (jeśli to legalnie działające biuro), i może wtedy zwiększysz swoje szanse na znalezienie pracy za granicą.
ika

hastagi na stronie:

#jak znaleźć pracę za granicą #jak znalezc prace za granica #jak znaleźć pracę za granicą na wakacje #praca za granicą wakacje 2012 zbiory

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy